Хаваите

  во

  На врвот на листата од градови кои се најдобри за живот, најчесто може да се видат Виена, Мелбурн и Сидниеј, но некои други градови значително напредувале ...
  | | веќе видена

  Силен земјотрес од 6,9 степени според Рихтер, лоциран на голема длабочина под земјината површина, ги погоди архипелагот Кермадек и брегот на Нов Зеланд. Засега ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Силен земјотрес од 6,9 степени според Рихтер, лоциран на голема длабочина под земјината површина, ги погоди архипелагот Кермадек и брегот на Нов Зеланд. Засега ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Силен земјотрес од 6,9 степени според Рихтер, лоциран на голема длабочина под земјината површина, ги погоди архипелагот Кермадек и брегот на Нов Зеланд.Засега ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Силен земјотрес од 6,9 степени според Рихтер, лоциран на голема длабочина под земјината површина, ги погоди архипелагот Кермадек и брегот на Нов Зеланд. Засега ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Земјотрес со јачина од 8,1 степен по Рихтер се случи на 123 километри југоисточно од Фиџи. Земјотресот бил на длабочина од 669 километри, соопшти денеска ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Турист кој на Инстаграм објавил видео на кое се пофалил дека погалил фока на Хаваите, наскоро ќе зажали поради ваквиот свој потег.Имено, набрзо по објавувањето ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Турист кој на „Инстаграм“ објавил видео на кое се пофалил дека погалил фока на Хаваите, наскоро ќе зажали поради ваквиот свој потег. Имено, набрзо по ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ураганот Лејн, кој го зафатил хавајскиот Голем остров, ослабел, па метеоролозите сега го класифицираат како тропска олуја. Националната метеоролошка служба на ...
  сите 9 | | | веќе видена