Хаваи

  во

  Демократската партија на вчерашните конгресни избори во САД освои мнозинство во Претставничкиот дом на Конгресот, додека републиканците успеаја да ја задржат и ...
  | | веќе видена | слични

  Демократската партија на вчерашните конгресни избори во САД освои мнозинство во Претставничкиот дом на Конгресот, додека републиканците успеаја да ја задржат и ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Демократската партија на вчерашните конгресни избори во САД освои мнозинство во Претставничкиот дом на Конгресот, додека републиканците успеаја да ја задржат и ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Вашингтон, 7 ноември 2018 (МИА) – Демократската партија на вчерашните конгресни избори во САД освои мнозинство во Претставничкиот дом на Конгресот, додека ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Кога неидeнтификуваниот објект со форма на цигара, долг околу 400 метри, во октомври минатата година помина низ нашиот Сончев систем, почнаа нагаѓања за што ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во новиот број на американското универзитетско списание „Езра“ се објавени избрани песни од афирмираниот македонски поет Јовица Тасевски–Етернијан препеани на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во новиот број на американското универзитетско списание „Езра“ се објавени избрани песни од афирмираниот македонски поет Јовица Тасевски–Етернијан препеани на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Американската сојузна држава Хаваи во мај оваа година донесе слична таква одлука, но истата ќе стапи на сила во 2021-ва година. Малиот пацифички остров Палау ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „Копањето“ на биткоин ќе го зголеми глобалното затоплување за 2 степени Целзиусови за две децении, покажува нова анализа. Криптовалутите се појавија во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Американската армија денеска го тестираше системот Егис опремен со пресретнувачи на нуклеарни проектили. Успешното тестирање е чекор кон производство на овој ...
  сите 14 | | | веќе видена