Хасан

  во

  Турскиот министер за надворешани работи Мевљут Чавушоглу денеска изјави дека Турција работи на прекин на огнот во сириската област Идлиб и нуди соработка ...
  сите 70 | | | веќе видена

  САД минуваат низ еден од најлошите периоди во својата историја, изјави за иранската новинска агенција „Фарс“ претседателот на земјата, Хасан Рохани, пренесува ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Иранскиот претседател, Хасан Рохани тврди дека Соединетите Американски Држави постојано испраќаат пораки до Техеран за да започнат преговори. „Од една страна, ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Иранскиот претседател, Хасан Рохани тврди дека Соединетите Американски Држави постојано испраќаат пораки до Техеран за да започнат преговори.„Од една страна, ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Иранскиот претседател Хасан Рохани тврди дека САД постојано испраќаат поради до Техеран за почнување преговори. – Од една страна тие се обидуваат да вршат ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Лидерите на Турција, Русија и Иран договорија заедничко соопштение од денешната средба во Техеран во кое не е предвиден прекин на огнот во бунтовничката област ...
  сите 100 | | | веќе видена