Хасан

  во

  Тајната иранска архива која што ја запленија израелските агенти оваа година укажува на тоа дека нуклеарната програма на Техеран е многу понапредна од тоа што ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Баерн Минхен, Франк Рибери му се извини на новинарот, Патрик Гију поради тоа што вербално и физички го нападна после натпреварот од 11-тото коло ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Бездомник стана херој: Со количка за пазарање му се спротивстави на терористот, па му следуваше убава награда Бездомникот Мајкл Роџерс, кој со количка за ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во Будимпешта покрај осудениот Никола Груевски, се обидоа да побегнат и ексначалникот на Петтата управа Горан Грујевски и Никола Бошкоски од УБК, обвинети во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Десетици илјади долари беа собрани за храбриот бездомник кој сакаше да и помогне на полицијата за време на нападот со нож во Мелбурн минатиот петок.Напаѓачот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Бездомникот Мајкл Роџерс, кој со количка за пазарење го спречи напаѓачот во Мелбурн, неочекувано доби награда од граѓаните, кои донираа над 36.000 американски ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Францускиот ветеран кој настапува во Баерн Минхен, Франк Рибери, по саботниот пораз од Борусија Дортмунд во дерби пресметката од 11. коло во Бундес лигата, ...
  сите 112 | | | веќе видена