Харвард

  во

  Практичните чинии во кои добивате деликатеси нарачани од блискиот ресторан, кутии во кои се спакувани остатоците од феноменална вечера во ресторанот, како и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Професорка од „Харвард“ препорачува сите да го „украдеме“ трикот за продуктивност на Германците. Истражувачите што ја анализираат работата од далечина имаат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Научници имаат отворено барање до граѓаните на САД во нов труд објавен во списанието „ Сајенс “ - да престанат да експериментираат со вакцини против Ковид-19 ...
  сите 275 | | | веќе видена

  Тие содржат посебен протеин кој го има и во маслиновото масло, магдоносот, кромидот, кељот, какаото, црната рибизла, соја производите, капарот, зелениот чај, а ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Кина има најмногу војници, Русија најмногу тенкови, а Америка најмодерни сателити. Но, кој има најголема сајбер моќ? Повторно, одговорот на ова прашање е - ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кина има најмногу војници, Русија најмногу тенкови, а САД најмодерни сателити. Но кој е најмоќен во сајбер светот? Повторно одговорот на ова прашање е САД. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Студијата за нарцисоидноста врз основа на проучувањето на веѓите, стравот на ентомолог од инскети и алигаторка на хелиум, се некои од годинешните научни ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Научникот од универзитетот Харвард, Вивек Вадва, во есеј објавен во списанието „Foreign policy“, предупредува дека прашање на време е кога биотерористите ќе ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Научникот од универзитетот Харвард, Вивек Вадва, во есеј објавен во списанието „Foreign policy“, предупредува дека прашање на време е кога биотерористите ќе ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Можете да влијаете на 3 важни работи Ако зборуваме за нешто во последните месеци, зборуваме за зајакнување на имунолошкиот систем. Важно е да се направи ова во ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Нејзината храброст и желбата да го постигне она што многумина сметале дека е невозможно, ја натерале да го обиколи светот со велосипед. Овој потфат го ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Одамна знаеме дека најважниот оброк во текот на денот е појадокот, бидејќи телото го снабдува со потребната енергија за исполнување на дневните обврски. Но, ...
  сите 24 | | | веќе видена