Ханс

  во

  Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик, беше горд на своите фудбалери, откако го освои германскиот куп против Баер Леверкузен со 4:2. Баварците ги совладаа ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик, беше горд на своите фудбалери, откако го освои германскиот куп против Баер Леверкузен со 4:2. Баварците ги совладаа ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик, беше горд на своите фудбалери, откако го освои германскиот куп против Баер Леверкузен со 4:2. Баварците ги совладаа ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик, беше горд на своите фудбалери, откако го освои германскиот куп против Баер Леверкузен со 4:2. Баварците ги совладаа ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик, беше горд на своите фудбалери, откако го освои германскиот куп против Баер Леверкузен со 4:2. Баварците ги совладаа ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Малата сирена од Копенхаген, најпознатата данска туристичка атракција, се најде на мета на вандалски напад, соопшти денекса данската полиција. „Малата сирена ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Статуата на Малата сирена во Копенхаген, инспирирана од бајката на данскиот книжевник Ханс Кристијан Андерсен, е осквернавена со натписот "расистичка риба". ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во денешниот времеплов ја одбележуваме годишнината од смртта на Чарлс Гудјир, човекот којшто ни ја даде гумата во форма каква што денес ја познаваме. Ја ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Триптих на британско-ирскиот уметник Френсис Бекон вчера е продаден за 80 милиони евра на интернет-аукција на аукциската куќа „Сотби“ . Н аддавањето од двајца ...
  | | веќе видена

  Ново истражување од Каролинскиот институт и Универзитетската болница Каролинска покажува дека многу луѓе со благ или асимптоматски Ковид-19 демонстрираат ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Новите истражувања на шведскиот институт Каролинска и универзитетската болница Каролинска покажуваат дека многу луѓе со благ или асимптоматски случаи на ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Новата студија на шведскиот институт Каролинска и Универзитетската болница Каролинска покажува дека многу луѓе со благи или асимптоматски случаи на корона ...
  сите 88 | | | веќе видена