Хан

  во

  Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска во Брисел изјави дека не гледа аргументи со кои земјите членки би можеле на јунскиот Совет да го ...
  | | веќе видена | слични

  Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска во Брисел изјави дека не гледа аргументи со кои земјите членки би можеле на јунскиот Совет да го ...
  | | веќе видена | слични

  Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи во рамките на посетата на Брисел оствари средба со Еврокомесарот за проширување и соседска политика ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи во рамки на дводневната работна посета на Брисел оствари средба со високата ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Имаме исклучително успешна динамика на имплементација на предвидените реформи од Планот 18, што верувам дека ќе резултира со уште подобар извештај на ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи во рамките на посетата на Брисел оствари средба со Еврокомесарот за проширување и соседска политика ...
  сите 70 | | | веќе видена

  На средбата било разговарано за напредокот на земјата во испорачување на предвидените реформи во насока на отпочнување на претпристапните преговори со Унијата. ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи во рамките на посетата на Брисел оствари средба со Еврокомесарот за проширување и соседска политика ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи во рамките на посетата на Брисел оствари средба со Еврокомесарот за проширување и соседска политика ...
  сите 70 | | | веќе видена