Хамбург

  во

  ДПА – Хамбург Левоцентристичките демократи обезбедија контрола врз Долниот дом на Конгресот на САД, Претставничкиот дом, а републиканците на претседателот ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Анагрет Крамп Каренбауер, претставена како наследничка на канцеларката Ангела Меркел, денес официјално поднела кандидатура за војводство на Христијанско ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Со почетокот на следната 2019-та, се навршуваат 50 години од сезоната во која Баерн Минхен за првпат го кренал пехарот во германската Бундеслига. Пред половина ...
  сите 71 | | | веќе видена