Хамбург

  во

  Македонскиот полициски синдикат (МПС) информира дека нивниот член, младата Мартина Николовска од Битола, како учесник и преставник на Македонската експедиција ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Таа од напаѓачот на Селеш, Гинтер Парч добила писмо со содржина “Ти си следната!”.Тројната побеничка на Ролан Гарос откри дека пред 24 години добила смртни ...
  | | веќе видена

  Германската телевизија NDR со седиште во Хамбург снимила видеоприлог за љубовта на Балканците кон носењето тренерки. Иако Балканците сакаат тренерки бидејќи во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Германското Министерство за транспорт денеска претстави план чија цел е преку измени на дизел возилата да се намали загадувањето на воздухот. – Мораме да ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Германското Министерство за транспорт денеска претстави план чија цел е преку измени на дизел возилата да се намали загадувањето на воздухот. – Мораме да ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во германскиот град Хамбург децата кренаа револуција и излегоа на улица. Децата протестираа поради своите родители кои премногу се „ѕверат во мобилните ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во германскиот град Хамбург децата кренаа револуција и излегоа на улица. Децата протестираа поради своите родители кои премногу се „ѕверат во мобилните ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во германскиот град Хамбург, децата кренале револуција и излегле на улиците. Тие протестирале поради своите родители кои премногу "зјапале во мобилните ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во германскиот град Хамбург децата кренаа револуција и излегоа на улица. Децата протестираа поради своите родители кои премногу се „ѕверат во мобилните ...
  сите 24 | | | веќе видена