Хамас

  во

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека ќе биде неодговорно да се распушти владата и да се закажат предвремени избори. Нетанјаху рече дека ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека ќе биде неодговорно да се распушти владата и да се закажат предвремени избори.Нетанјаху рече дека во ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека ќе биде неодговорно да се распушти владата и да се закажат предвремени избори. Нетанјаху рече дека ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека ќе биде неодговорно да се распушти владата и да се закажат предвремени избори. Нетанјаху рече дека ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху денеска дека ќе биде и министер за одбрана, отфрлајќи ги повиците да ја распушти влада, дури и по цена на предвремени ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Убијците на саудискиот новинар Џамал Каошги најверојатно го изнеле неговото тело од Турција, разделено на парчиња и скриено во нивниот багаж, изјави денеска ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Убијците на саудискиот новинар Џамал Кашоги најверојатно го изнеле неговото тело од Турција, разделено на парчиња и скриено во нивниот багаж, изјави денеска ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Убијците на саудискиот новинар Џамал Каошги најверојатно го изнеле неговото тело од Турција, разделено на парчиња и скриено во нивниот багаж, изјави денеска ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Убијците на саудискиот новинар Џамал Каошги најверојатно го изнеле неговото тело од Турција, разделено на парчиња и скриено во нивниот багаж, изјави денеска ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Убијците на саудискиот новинар Џамал Каошги најверојатно го изнеле неговото тело од Турција, разделено на парчиња и скриено во нивниот багаж, изјави денеска ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман се обиде да го наговори израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху да започнат конфликт со Хамас во Газа, како дел ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман се обиде да го убеди израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху да започнат конфликт со Хамас во Газа, како дел од ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Израелскиот министер за одбрана Авигдор Либерман денеска ја најави неговата оставка, еден ден по договорот за прекин на огнот со палестинските групи во Појасот ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Блискиот исток повторно се тресе, а очите на светот се вперени во Појасот Газа каде што Палестинците и Израелците се повторно на работ на голема војна. Како ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Блискиот исток повторно се тресе, а очите на светот се вперени во Појасот Газа каде што Палестинците и Израелците се повторно на работ на голема војна. Како ...
  сите 44 | | | веќе видена