Хајдук

  во

  Италијанска Џенова, каде настапува нашиот Горан Пандев е тимот кој „на секоја месечина“ менува тренери. Чудната работа на раководството на клубот кој доста ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Италијанска Џенова, каде настапува нашиот Горан Пандев е тимот кој „на секоја месечина“ менува тренери. Чудната работа на раководството на клубот кој доста ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Италијанска Џенова, каде настапува нашиот Горан Пандев е тимот кој „на секоја месечина“ менува тренери. Чудната работа на раководството на клубот кој доста ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Италијанска Џенова, каде настапува нашиот Горан Пандев е тимот кој „на секоја месечина“ менува тренери. Чудната работа на раководството на клубот кој доста ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Двајца македонски интернационалци, Мирко Ивановски и Марко Симоновски беа автори на погодоци на натпреварите на нивните екипи Хајдук и Сепси. Ивановски погоди ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Двајца македонски интернационалци, Мирко Ивановски и Марко Симоновски беа автори на погодоци на натпреварите на нивните екипи Хајдук и Сепси. Ивановски погоди ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Една генерација на Јувентус изобилува со имиња кои по завршувањето на кариерата станаа фудбалски тренери. Дури 14 играчи на Јувентус од генерацијата на Зидан, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај во интервју за хрватскиот весник „Вечерњи лист“ изјави дека во својата младост бил навивач на двата белградски клубови, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На еден автомобил со белградски регистарски таблички во Сплит била истакната урнебесна порака која, очигледно, возачот ја оставил како мерка за безбедност. „Ве ...
  сите 3 | | | веќе видена

  ОД РЕПОРТЕРСКИОТ БЕЛЕЖНИК НА ЗОРАН МИХАЈЛОВ: СЕРИЈАЛ ЗА ВЕЛИКАНИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ СПОРТ (105) Не е тајна и нема да кажам ништо ново, ако ја повторам веќе ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Додека некои ни малку не жалат за Југославија, други наоѓаат низа причини поради кои тврдат дека животот во бившата држава бил подобар. Ви донесуваме листа од ...
  | | веќе видена

  Во времето на т.н модерен фудбал навикнавме да гледаме фудбалерите да прават скапоцени трансфери, но ова е веројатно премногу и за денешната ситуација. ...
  сите 8 | | | веќе видена