Хаити

  во

  Жан Мишел Баскија имал само 27 години кога починал, на 12 август во 1998 година, а запаметен од оние што го познавале како „нејверојатно прекрасен млад маж, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Невремето ги зафати Карибите, а до викендот може да стигне до Флорида, во САД Tропската бура Исаиас ги зафати Карибите откако се формираше во близина на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Пандемијата на коронавирусот им се заканува на 27 земји од светот со криза за храна, се наведува во заедничкиот извештај на Светската организација за храна и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Експертите со месеци предупредуваат на заканата дека пандемијата на коронавирус ќе ја загрози глобалната безбедност кога станува збор за храната. Сега и ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Интересно е да се забележи дека често оспоруваниот шведски модел сепак успеа драстично да го забави бројот на дневни смртни случаи. Минатата недела биле ...
  сите 193 | | | веќе видена

  Интересно е да се забележи дека често оспоруваниот шведски модел сепак успеа драстично да го забави бројот на дневни смртни случаи. Минатата недела биле ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Интересно е да се забележи дека често оспоруваниот шведски модел сепак успеа драстично да го забави бројот на дневни смртни случаи. Минатата недела биле ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Со оглед на тоа што од олеснувањето на епидемиолошките мерки, животот е сличен на оној што го спроведоа шведските власти уште од почетокот на епидемијата, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Тие се еден од најубавите парови во Соединетите држави, таа е славниот и некогаш најплатен модел во светот, а тој е сон на секој навивач, еден од најуспешните ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поминаа 10 години откако холивудскиот актер и филантроп Шон Пен мобилизира огромен тим од волонтери за обнова на Хаити, откако островот беше погоден од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонија е во група со Узбекистан, Сенегал, Конго, Таџикистан и Хаити по вкупниот број на заразени. Во сите овие држави бројот се движи меѓу 5.000 и 6.000 ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Македонија е во група со Узбекистан, Сенегал, Конго, Таџикистан и Хаити по вкупниот број на заразени. Во сите овие држави бројот се движи меѓу 5.000 и 6.000 ...
  сите 321 | | | веќе видена

  Македонија е во група со Узбекистан, Сенегал, Конго, Таџикистан и Хаити по вкупниот број на заразени. Во сите овие држави бројот се движи меѓу 5.000 и 6.000 ...
  сите 458 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Калјари Фафа Пико изјави дека тренерот на младинскиот тим на клубот во кој настапувал го навредувал на расна основа. Фудбалерот роден ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот играч на Каљари, Фафа Пиколт се пожали дека бил расистички навредуван од тренерот додека бил дел од Примавера тимот на клубот од Сардинија. Италија ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Италија одамна има проблем со расизмот. Поранешниот напаѓач на Каљари Фафа Пиколт зборуваше за тој проблем додека играл на италијанските терени. Не се соочувал ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фафа Пико, американски фудбалер кој е роден на Хаити откри дека додека настапуваше во Италија имаше големи проблеми со расизмот. Пико од 2006 до 2011 година го ...
  сите 4 | | | веќе видена