Guardian

  во

  Британскиот виролог Венди Баркли, изјавила дека лабораториските истражувања покажале дека капките кои содржат коронавирус, може да останат еден час во ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Британскиот виролог Венди Баркли, изјавила дека лабораториските истражувања покажале дека капките кои содржат коронавирус, може да останат еден час во ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Долго време, многу сопственици на мали бизниси кои беа моја возраст, околу 50тина години, што е просечната возраст за типичен американски сопственик на бизнис ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Розевиот снег забележан на делови од сантата „Пресена“ се верува дека е поради присуство на растение кое го „потемнува мразот“ и придонесува за побрзо топење. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Мајмуните кои биле фатени во дивината, ги здружувале на едно место и со скротување можеле да собираат до илјада кокоси на ден. Се верува дека луѓето можат да ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Истражувачите тврдат дека мистеријата стара 66 милиони години конечно е решена објавувајќи дека диносаурусите од Земјата исчезнале поради огромен астероид. Тие ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Истражувачите тврдат дека мистеријата стара 66 милиони години конечно е решена објавувајќи дека диносаурусите од Земјата исчезнале поради огромен астероид. Тие ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Франција го суспендирала учеството во НАТО поморската мисија "Чувар на морето", пренесуваат француските медиуми. Според статијата на францускиот дневен весник ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Бјорн Улвеус ја отворил душата за својот приватен живот, па открил непознати детали за себе. Членот на групата „ABBA“ во интервју за „The Guardian“ признал ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Резервираните билети за митингот не биле употребени, па во салата имало стотици празни седишта. Фанови на корејска поп музика и корисници на апликацијата ...
  сите 2 | | | веќе видена