Грузија

  во

  Архитектите Сандро Рамишвили и Иракли Еристави се умовите кои стојат зад овој извонреден хотел – изграден е во минималистички стил, прилагодувајќи се на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во дваесеттите години на минатиот век, бањата Тскалтубо во централна Грузија била многу популарно место, особено поради своите извори. Повеќе од 1000 години се ...
  | | веќе видена

  Пред утрешното гостување на Куманово во 12. коло од Првата македонска кошаркарска лига, КК Вардар официјално промовираше три засилувања за пролетниот дел од ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Марија Шарапова го доби дербито на денот на женскиот дел од турнирот на Отвореното првенство на Австралија, откако со 2:1 во сетови беше подобра од Kаролина ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Феноменот на жени, кои се подготвени на сè само за да побегнат од Саудиска Арабија не е нов, а 18-годишната Рахаф Ал-Кунун, која во петокот доби азил во ...
  сите 27 | | | веќе видена