Григор Прличев

  во

  Вршителот на должност градоначалник, Константин Георгиески, денес, ги посети учесниците на спортските училишни лиги, што се играат во балон салата кај ОУ ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Охрид, 18. март 2019 (ИНПРЕС) – Денес се одбележа двојниот јубилеј – 185 години од раѓањето и 110 години од смртта на Кузман Шапкарев, што го организираат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Општина Охрид и НУ Библиотека „ Григор Прличев“ организираа одбележување на двоен јубилеј -185 години од раѓањето и 110 години од смртта на Кузман Шапкарев. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Охрид, 18. март 2019 (ИНПРЕС) – Вечерва од 18:00 часот во Прличевата одаја на НУ Библиотека „Григор Прличев“ ќе биде промовирана стихозбирката „Гравири – 40 ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На денешен ден - 13 март 13 март 2019 1325.- Основан бил градот Теночтитлан, престолнина на државата на Ацтеките. 1781.- Англискиот астроном од германско ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Скопје/Охрид, 12. март 2019 (ИНПРЕС) – Министерството за култура на својата веб-страница ги објави финалните резултати од годишните конкурси за поддршка на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Охрид, 11. март 2019 (ИНПРЕС) – Учениците и вработените од Основното училиште „Григор Прличев“ ја поддржаа програмата на охридскиот Црвен крст за промоција на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Учениците и вработените од Основното училиште „Григор Прличев“ ја поддржаа програмата на охридскиот Црвен крст за промоција на хумани вредности со донирање на ...
  сите 44 | | | веќе видена