Грен

  во

  По петти пат во кариерата Ѓоковиќ заврпува една календарска година како број 1 во светот, по што се изедначи со Роџер Федерер и Џими Конорс. А пред нив во овој ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Американскиот тенисер Џек Сок е убедливо најголемиот губитник во 2018 година во светот на тенисот, а она што му се случуваше буквално е за рубриката верувале ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ речиси цели две години се обидуваше да се пронајде себеси откако имаше незгодна повреда на лактот, а сега во ситуација кога најлошите денови се ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ речиси цели две години се обидуваше да се пронајде себеси откако имаше незгодна повреда на лактот, а сега во ситуација кога најлошите денови се ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ речиси цели две години се обидуваше да се пронајде себеси откако имаше незгодна повреда на лактот, а сега во ситуација кога најлошите денови се ...
  сите 55 | | | веќе видена