Грен

  во

  Енди Мареј уште во првото коло од Австралија Опен доживеа пораз, а после многу емотивниот меч со Роберто Баутиста Агут, останува прашањето дали некогаш ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Една од најдобрите тенисерки на сите времиња, Серена Вилијамс и понатаму ќе мора да почека за рекордната 24 титула на грен слем турнирите. Таа рано утрово ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Чешката тенисерка Каролина Плишкова ќе игра во полуфиналето на Грен слемот Австралија опен, откако рано утрово во четвртфиналната пресметка ја совлада ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Катерина Плишкова режираше еден неверојатен пресврт и се пласираше во полуфиналето на Австралија Опен. Чешката тенисерка со еден неверојатен пресврт ја победи ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Чешката тенисерка успеа после еден неверојатен пресврт да ја совлада Серена Вилијамс со резултат 4:6, 6:4 и 7:5 во меч кој што траеше два часа и 12 минути. ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Чешката тенисерка Каролина Плишкова ќе игра во полуфиналето на Грен слемот Австралија опен, откако рано утрово во четвртфиналната пресметка ја совлада ...
  сите 66 | | | веќе видена