Греми

  во

  47-годишниот пејач, Рики Мартин пред 12 дена стана татко на девојчето Лусија. Бебето во семејството на славниот пејач пристигнало на Бадник, на денот кога тој ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Новогодишните и божиќните празници, а и зимата воопшто, не би биле исти без идиличната атмосфера што ја прави снегот. Иако знае да го отежне секојдневното ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Иако нејзиното богатство се проценува на повеќе од 30 милиони британски фунти, најголемо задоволство пронаоѓа во хуманитарната работа и борбата за човекови ...
  сите 2 | | | веќе видена

  2 јануари 2019 1799.- Трупите на францускиот генерал Наполеон Бонапарта влегле во Сирија. 1837.- Роден е рускиот композитор, пијанист и диригент Милиј ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „Охридско лето“ во рамки на активностите што ги спроведува надвор од редовната фестивалска програма, организира голем солистички концерт на пијанистот Емануеле ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Лејди Гага и Бредли Купер успеаја да влезат и во филмската, но и во музичката историја со новата адаптација на култниот филм „Ѕвездата е родена“, бидејќи, како ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Пеп секогаш го пушташе Пинто да брани во Купот и на малку важните натпревари. Така Хозе собра 89 меча за Барселона со нималку лоша статистика: 74 примени гола ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Номинирана Греми пејачка Ариана Гранде воодушевува ширум светот со нејзината нова песна „Imagine“,пеејки ги сите високи ноти прекрасно во шоуто„Ариана Гранде ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Италијанскиот пијанист Емануеле Арчиули, еден од најоригиналните изведувачи на денешната класична музичка сцена, вечер од 19 часот ќе настапи во Македонската ...
  сите 7 | | | веќе видена