Гранада

  во

  Според она што се пишува во медиумите мали се шансите да го гледаме Столе Димитриевски и следната сезона во Рајо Валјекано. За Димитриевски голем интерес има ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Мали се шансите македонскиот репрезентативен чувар на мрежата, Столе Димитриевски и следната сезона да остане во редовите на Рајо Валјекано. Причината за тоа е ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Тешко дека Столе Димитриевски, нашиот најдобар голман ќе остане во Рајо Ваљекано и следната сезона да брани во Сегунда.Имено попладнево медиумите од Шпанија ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Додека траеше досадниот период без фудбал поради глобалната пандемија, најдобрите европски лиги бараа алтернативни решенија како да останат во форма: ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Голманот на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски, наредната сезона ќе игра во Ла Лига, бидејќи се наоѓа пред трансфер во Хетафе. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Џонатан Бернат вели дека Герет Бејл нема намера да замине од Реал, Велшанецот е среќен во Мадрид, на исто ниво со другите играчи и останува на Зинедин Зидан ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Шампионатот во шпанската Ла Лига заврши, а нов шампион е Реал Мадрид. Шпанските медиуми сега ја анализираат изминатата сезона, а особено интересна табела ја ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Шпанските медиуми ја анализираа сезоната која што штотуку заврши, а интересна е табелата која ја направи шпански „АС“, но без одлуките донесени со помош на ВАР ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Со натпреварите од 38 коло заврши сезоната во најсилната „Ла Лига“, Реал Мадрид ја обезбеди новата титула, а во понизок ранг одат Еспањол, Леганес и Мајорка на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Официјално заврши натпреварувачката сезона 2019/2020 во најсилното шпанско првенство, Реал Мадрид е новиот шампион пред најголемиот ривал Барселона. Најдобар ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Гранада е тим кој минатата сезона успеа да се врати во Примера дивисион, па според многумина, оваа екипа сезонава требаше да се бори за опстанок. Сепак, не ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Се одигра последното коло во Примера која од претходно го доби новиот шампион, Реал Мадрид, кралскиот клуб денеска одигра реми со Леганес, доволно за ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Леганес двапати ја стасуваа предноста на новиот шамион Реал Мадрид и имаа можност да дојдат до победа којашто ќе им го осигураше прволигашкиот ...
  сите 21 | | | веќе видена