Градскиот

  во

  „Разочарани сме и го разбираме гневот на граѓаните по одлуката на Уставниот суд времено да го укине мораториумот за ДУП-овите за општина Центар„ изјави на прес ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Во спомен на пристигнувањето на иконата на пресвета Богородица „Брзопослушничка“ и оваа година ќе биде одржана свечена литија во Струмица, информираат од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во спомен на пристигнувањето на иконата на пресвета Богородица „Брзопослушничка“ и оваа година ќе биде одржана свечена литија во Струмица, информираат од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во спомен на пристигнувањето на иконата на пресвета Богородица „Брзопослушничка“ и оваа година ќе биде одржана свечена литија во Струмица, информираат од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Денеска е 21 март, Светскиот ден на лицата родени со Даунов синдром. Даунов синдром е хромозомско нарушување предизвикано од екстра генетички материјал во 21 ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Пендаровски со почеток од 10.30 часот, ќе биде со граѓаните на Кочани каде ќе се сретне со граѓаните на општина Кочани, кај градскиот пазар и градскиот парк во ...
  сите 97 | | | веќе видена

  По повод Светскиот ден на лицата со Даунов синдром 21 март, денеска се носат шарени чорапи и ноктите се лакираат во различни бои за да се покаже солидарност со ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Судот во чешкиот град Брно ја одби тужбата на поглаварот на католичката црква во Чешка, кардиналот Доминик Дука, кој тврдеше дека поради претставата на ...
  сите 24 | | | веќе видена