Градски

  во

  Градоначалничката на општина Тетово, Теута Арифи по вторпат ја доби довербата на тетовчани на последните локални избори. Таа често добива критики дека не знае ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Џејмс Родригес може да си замине од Реал Мадрид за сума од 40 милиони евра, а кралскиот клуб одлучи да не го блокира неговиот трансфер во редовите на лутиот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Заврши второто издание на спортско-рекреативната манифестација „Предизвикот на Шар Планина“ (Sharra Challenge), за најбрзо искачување од Тетово до Попова ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ забележа перфектен хет-трик во дерби пресметката на Лос Анџелес која се играше изминатава вечер, натпревар кој само ни докажа дека искусниот ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Вчера во градскиот парк во Скопје една жена се здобила со телесни повреди, откако врз неа паднало пано со железна конструкција од програмата на летниот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Вечерва на фестивалот „Самерленд“, кој секојдневно се одржува во Градски Парк, од 19 часот ќе настапат „Златно Славејче“, а по нив и омилените детски јутјубери ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Вечерва на фестивалот „Самерленд“, кој секојдневно се одржува во Градски Парк, од 19 часот ќе настапат „Златно Славејче“, а по нив и омилените детски јутјубери ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Вечерва на фестивалот „Самерленд“, кој секојдневно се одржува во Градски Парк, од 19 часот ќе настапат „Златно Славејче“, а по нив и омилените детски јутјубери ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Фестивалот „Summerland” кој секојдневно се одржува во Градски Парк и овој викенд нуди забавна програма за сите возрасти. За најмалите, од 19.00 вечерва ќе ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во општината Шуто Оризари деновиве екипите на градот Скопје ја почнаа првата фаза од реконструкцијата на коловозот на улицата Индира Ганди. Значајната ...
  сите 28 | | | веќе видена