Грабул

  во

  Над 250 уметници од 120 земји во светот со своите дела учествуваат на актуелната светска онлајн изложба „Уметноста на маските – Креативност во самоизолација“, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во 2018 година во Хрватска е развиена иновативна игра со карти „Фирс вомен“ (Fierce Women) која ги запознава нејзините играчи со достигнувањата на жените во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во Пионерскиот дом во Гевгелија, на 06.12.2019година (петок) со почеток од 19.30 часот ќе биде отворена изложбата на скулптури од галериски формат насловена ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Со поранешната манекенка, а денес моден новинар,Снежана Богдановска -Сани, муабетиме на тема – која друга, ако не – мода. И тоа за модата како важен сегмент од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тениската репрезентација на Северна Македонија, на Дејвис купот во Атина што се одржа од 11 до 14 септември, не успеа да опстане во третата европска група и по ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тениската репрезентација на Северна Македонија, на Дејвис купот во Атина што се одржа од 11 до 14 септември, не успеа да опстане во третата европска група и по ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Македонската тениска репрезентација го доживеа вториот пораз во третата европска група во „Дејвис Купот“, откако нашите тенисери изгубија со 3-0 од селекцијата ...
  сите 15 | | | веќе видена