Горица

  во

  Викендов, за време на триатлонот, на сила е посебен сообраќаен режим. Иван Цветкоски од Асоцијацијата на спортови упати апел до сите Охриѓани, утре и задутре ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Охрид, 13. септември 2018 (ИНПРЕС) – Во организација на Триатлон Федерација на Република Македонија и Асоцијацијата на спортови „Спорт за сите – сите за ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Околу 642.000 евра е сумата која Охридската компанија Инекс Горица ја прокнижила од приходи минатата година . Најпознатиот охридски хотел, прочуен по својата ...
  сите 14 | | | веќе видена

  12-годишниот Марко Пејчиноски, кој со некроза на ногата, на 28 август на денот на Успение на Пресвета Богородица го преплива Охридското Езеро на патеката ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во еден од репортерските бележници што ги чувам како новинарска граѓа останала забележана приказната на Охриѓанецот Наум Делевски, кој полни 40 години бил ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фудбалерите на хрватскиот клуб Горица по примерот на Јапонците од Светското првенство си ја исчистија соблекувалната пред заминување откако ја победија Истра ...
  сите 4 | | | веќе видена

  12-годишниот Марко Пејчиноски, кој со некроза на ногата, на 28 август на денот на Успение на Пресвета Богородица го преплива Охридското Езеро на патеката ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Марко Пејчиноски 12-годишниот утрово во 09:30 часот од Св. Наум, се впушти да го оствари својот подвиг и да го преплива Охридското Езеро – пишува порталот ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Охрид, 25. август 2018 (ИНПРЕС) – Денешен весник објави репортерски запис за Наум Делевски, човекот кој полник 40 години бил капетан на јахтата на ...
  сите 2 | | | веќе видена