Гордан Георгиев

  во

  Левицата не треба да се плаши да ги отвори темите во кои десницата навидум суверено плива. Договорот од Преспа не треба да биде табу тема помеѓу приврзаниците ...
  | | веќе видена

  Експретседателот на СДСМ во последното раководатво на Црвенковски, Гордан Георгиев со порака до актуелната потпретседателка на СДСМ Радмила Шеќеринска. Откако ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Убаво е да си играме идеологии во Македонија, убаво левицата да претендира на левичарски идеали а десницата на конзервативни позиции. А центар нема или се’ е ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Љуби го ближниот, ама и приближниот свој, бидејќи никогаш точно не знаеш кој е кој. Колумна на Гордан Георгиев. Годината зад нас нема туку така да остане зад ...
  | | веќе видена

  Очигледно Гордан Георгиев сеуште не станал директорче па мора секој ден да го потсетува Зоран Заев преку стотина колумни за тоа како нечини ова или она иако за ...
  | | веќе видена | слични

  Нужни се придвижувања во дискурсот, во јавниот говор, како е стигнато до оваа апсолутна поларизација, преку контрола на јавниот говор, или тоа то би го нарекла ...
  | | веќе видена

  Нужни се придвижувања во дискурсот, во јавниот говор, како е стигнато до оваа апсолутна поларизација, преку контрола на јавниот говор, или тоа то би го нарекла ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Панел дискусија на тема: „Транзициската правда за посткризниот период во Република Македонија“ ќе се одржи денеска во Скопје во организација на Институтот за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  По над 700 бомби пуштени досега во случајот на СЈО „Титаник“ за тешки изборни нерегуларности, во кој се обвинети Никола Груевски, Миле Јанакиески и уште 19 ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Гордан Георгиев, политиколот и поранешен пратеник и партиски функционер на СДСМ, во својата прва колумна за Дојче Веле вели дека во моментов јавноста премногу ...
  | | веќе видена

  Екс потпретседателот на СДСМ во последниот мандат на Црвенковски како лидер на партијата, Гордан Георгиев, му дава право на премиерот Заев да бира меѓу мирот и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во 2010 Гордан Георгиев, потпретседател на СДСМ на прес-конференција го кажа ставот на партијата реагирајќи на изјавата на тогашниот премиер Никола Груевски во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Зборот „бојкотирачи“ го сретнав во еден ФБ-пост на Гордан Георогив, екс-потпретседател на СДСМ. Зборот го стави во наводници од две причини: затоа што 1) се ...
  сите 8 | | | веќе видена