Гордан

  во

  На програмата на четвртиот ден од Филмскиот фестивал Синедејс вечерва од 20 часот во Кино Милениум ќе биде прикажан филмот „Студена Војна“ на Павел ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Вториот албум на Гоце Стевковски септет насловен „ Homage to a dreamer “ ќе ја доживее својата концертна премиера пред публиката. Неколку месеци по неговото ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Јас живеам тука. Во Скопје, во Република Македонија. Овде имам комшии, познаници, пријатели, милион луѓе и сакам во средината во која сме се нашле да има ...
  сите 10 | | | веќе видена

  По над 700 бомби пуштени досега во случајот на СЈО „Титаник“ за тешки изборни нерегуларности, во кој се обвинети Никола Груевски, Миле Јанакиески и уште 19 ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Гордан Георгиев, политиколот и поранешен пратеник и партиски функционер на СДСМ, во својата прва колумна за Дојче Веле вели дека во моментов јавноста премногу ...
  | | веќе видена

  Еден од најдобрите албуми кои се појавија под македонското звучно небо во последните неколку години – „Homage to a dreamer“ на Гоце Стевковски Септет, ќе ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Екс потпретседателот на СДСМ во последниот мандат на Црвенковски како лидер на партијата, Гордан Георгиев, му дава право на премиерот Заев да бира меѓу мирот и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Затоа граѓанскиот сектор  беше незадоволен од ова решение вели предателот на Хелсиншкиот комитет Гордан Калајџиев, чија организација се пријави на конкурсот за ...
  сите 4 | | | веќе видена