Горбачов

  во

  Дали светот е на работ на нова трка во вооружување? Дали треба да се плашиме од распоредување на се повеќе нуклеарни боеви глави во Европа? Од петокот и ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Дали светот е на работ на нова трка во вооружување? Дали треба да се плашиме од распоредување на се повеќе нуклеарни боеви глави во Европа? Од петокот и ...
  сите 52 | | | веќе видена

  ,,Да , би сакал.” , одговори Еспер на прашањето дали разгледува поставување на проектили , што до сега беа забранети , низ Азија. ,,Би сакал тоа да се направи ...
  сите 28 | | | веќе видена

  ,,Целта на НАТО во иднина нема да биде нова трка со оружје со Русија”, соопшти генералниот секретар на Алијансата, откако Америка официјално се повлече од ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО , Јенс Столтенберг и американскиот државен секретар Мајк Помпео сметаат дека Русија е вниновна за пропаста на договорот ИНФ. ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Поранешниот советски лидер Михаил Горбачов денеска го критикуваше повлекувањето на САД од Договорот за нуклеарни ракети со среден дострел (ИНФ). Тој истакна ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Поранешниот советски лидер Михаил Горбачов денеска го критикуваше повлекувањето на САД од Договорот за нуклеарни ракети со среден дострел (ИНФ). Тој истакна ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Поранешниот советски лидер Михаил Горбачов денеска го критикуваше повлекувањето на САД од Договорот за нуклеарни ракети со среден дострел (ИНФ). Тој истакна ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Поранешниот советски лидер Михаил Горбачов денеска го критикуваше повлекувањето на САД од Договорот за нуклеарни ракети со среден дострел (ИНФ). Тој истакна ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Руските власти соопштија дека е завршен Договорот за ограничување на нуклеарното оружје со среден домет, обвинувајќи ги САД дека се одговорни за тоа, но ...
  сите 55 | | | веќе видена