Горан Пандев

  во

  Калчолигашот Милан помалку и неочекувано во овој преоден рок по се изгледа ќе остане без својот најдобар напаѓач Гонзало Игуаин кој треба да се пресели во ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Илија Несторовски е атрактивен за клубовите од Серија А, а дури шест калчолигаши испратиле понуди до раководството на Палермо за да го ангажираат првиот шпиц ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Горан Пандев (35) кој моментно ги брани боите на Џенова, претходно во Италија беше дел од Специја, Анкона, Интер, Наполи, Лацио. Кога сме веќе кај Лацио, за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Три македонски прволигаши Вардар, Шкупи и Работнички денеска ги стартуваа подготовките за пролетниот дел од сезоната. Вардарци денеска на првата прозивка немаа ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Сезонава Меси постигна 16 гола за Барса, два повеќе од доскорашниот ривал од шпанската Ла лига, сега член на Јувентус, Роналдо, а од играчите чии голови се ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Севилја и официјално потврдила дека ќе гоп откупи договорот на Андре Силва. Овој играч дојде во андалузискиот тим како позајмен играч од Милан за само четири ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев низ својата богата кариера имаше можност да настапува за голем број на клубови, но својот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо ја покажува светската класа и во Италија, пред продолжението на првенството е најдобар голгетер во Калчото, но неговите конкуренти имаат ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Горан Пандев како тинејџер замина во Италија и потпиша за Интер во 2001 година. Сепак, требаше да поминат години во кои Пандев ја докажа својата вредност и по ...
  сите 7 | | | веќе видена