Гонзало Игуаин

  во

  Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари, рече дека не е запознаен за напредок во преговорите со Гонзало Игуаин. Италијанецот изјави дека е фокусиран на натпреварите ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Полскиот напаѓач Кжиштоф Пјатек ги договори сите услови за трансфер во редовите на Милан. Според наводите на италијанските медиуми, 23-годишниот фудбалер со ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Првите луѓе на Милан се сретнале со своите колеги од Џенова и со агентот на Кшиштоф Пјатек и дале своја понуда за договор кој го чека „пола Европа“ – со ...
  сите 97 | | | веќе видена

  За сите поголеми спортски медиуми нема дилеми – Гонзало Игуаин ќе биде нов фудбалер на Челзи! Сите го очекуваат трансферот на Игуаин , навивачите на Милан не ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Освен тие на Гонзало Игуаин, раководните лица на лондонскиот премиерлигаш Челзи, ќе се обидат до крајот на зимскиот преоден рок да ги осигураат и услугите на ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Одлични вести за навивачите на Интер – Бепе Марота и Милан Скриниар се договорија! Бепе Марота за краток период го прави вториот поголем потфат во Интер. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Спортски.мк и денес е тука да ви ги пренесува сите случувања на трансфер пазарот – СЛЕДЕТЕ НЕ И БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука можете да се потсетите што вчера се ...
  сите 15 | | | веќе видена