Гомез

  во

  Каталонскиот гигант кој е бранител на титулата во шампионатот беше изненадувачки поразен со 0:1, голот беше дело на Ариц Адуриз. Реал и Атлетико Мадрид запишаа ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Во првото коло од шпанското фудбалско првенство Реал Мадрид со 3:1 (1:0) победи на гостувањето кај Селта Виго, иако половина час играше без еден од своите ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во првото коло од шпанското фудбалско првенство Реал Мадрид со 3:1 (1:0) победи на гостувањето кај Селта Виго, иако половина час играше без еден од своите ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Клоп со промени во дефанзивната линија во споредба со последниот одигран меч на Ливерпул, кај Челси пак бележиме далеку поискусен и посигурен почетен состав од ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп и неговиот колега од Челзи, Франк Лампард, ги избраа своите состави за европскиот Суперкуп. Натпреварот помеѓу победникот во ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Пејачката Селена Гомез им се придружува на Лејди Гага и Ријана, но не во студио, туку во светот на селебрити бјути могулите. Имено, како што пренесува „WWD“, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Морничава, застрашувачка, но омилена готик фамилија - семејството Адамс, се враќа кон крајот на оваа година на малите екрани во вид на цртан филм кој кланот на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Преубавата манекенка и популарниот музичар повторно раскинаа… Манекенката Бела Хадид ја раскина повеќегодишната врска со музичарот Абло Тесфај попознат како ...
  сите 2 | | | веќе видена