Голф

  во

  Млад богаташ, Рашед Саиф Беласа (16) ја отвори вратата на својот дом во Соединетите Арапски Емирати со цел на сите да им покаже во каков луксуз живее. Имотот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Освојувачот на 15 тениски гранслем-турнири Новак Ѓоковиќ откри дека бил многу близу до откажување од тенисот, откако тој се соочи со сериозна повреда во 2017 ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Вчера во 17.40 часот на регионалниот пат Тетово – село Јажинце се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген голф“ со тетовски регистарски ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вчера во 17.40 часот на регионалниот пат Тетово – село Јажинце се случила сообраќајна незгода помеѓу ...
  сите 90 | | | веќе видена

  МВР со детали за трагедијата вчера во Тетово. Во 17.40 часот на регионалниот пат Тетово – село Јажинце се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Педесетгодишен жител на Доброште го загуби животот, а едно женско лице со сериозни телесни повреди е префрлено на скопските клиники по тешката сообраќајна ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Тибо Куртоа, голманот на Реал Мадрид, реши отворено да го критикува соиграчот Герет Бејл. Чуварот на мрежата на Кралскиот клуб вели дека Бејл едноставно не се ...
  сите 26 | | | веќе видена