Голф

  во

  Пет лица се приведени, откако по проверка на три возила во едното е пронајден пиштол. СВР Скопје вчера околу 16 часот презеде мерки и активности на паркинг ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Еден пиштол е пронајден во автомобил паркиран на паркингот во трговски центар во Карпош. Во врска со случајот приведени се пет лица. Според информациите на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Еден пиштол е пронајден во автомобил паркиран на паркингот во трговски центар во Карпош. Во врска со случајот приведени се пет лица.Според информациите на МВР, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Двајца дилери на дрога, К.Ф.(30) и Л.Н.(32), двајцата од Струга се приведени поради и одредена им е мерка притвор од 30 дена, соопшти МВР. На 19 септември на ...
  сите 63 | | | веќе видена