Голден

  во

  Жестоки реакции се објавуваат на социјалните мрежи за тоа што деновиве се случува во Градиште на Охридското Езеро. На Фејсбук Тоше Зафиров објави статус во кој ...
  сите 28 | | | веќе видена

  „Форбс“ и оваа година ја објави листата на највредни спортски екипи на светот, а на која веќе петта година по ред на првото место се наоѓа НФЛ тимот Далас ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Охрид, 31. јули 2020 (ИНПРЕС) – Во тек се подготовките на охридските ракометари за новата сезона во Супер лигата. Тренинзите ќе бидат само во Охрид, а ќе се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Екипата на Голден Арт КЛ7 уште на самиот старт на подготовките за наредната сезона се соочи со проблеми бидејќи има потивини на коронавирус. Од клубот пред ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Голден Арт КЛ7 оваа сезона за прв пат ќе дебитира во ракометната Суперлига. Како дебитант во ова натпреварување нашиот тренер Андон Бошковски на располагање ќе ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ракометниот клуб Голден Арт КЛ7 оваа сезона за првпат ќе дебитира во ракометната Суперлига. Како дебитант во ова натпреварување тренер Андон Бошковски на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Екипата предводена од Андон Бошковски, Билјана Црвенкоска и Димитар Маневски ги започнаa подготовките за новата сезона и ќе се работи согласно донесениот ...
  сите 13 | | | веќе видена