Гоце Делчев

  во

  Одговорното рударство е цврста и безбедна основа за остварување економски раст, аргументираа професорите Благој Голомеов од Факултетот за природни и технички ...
  сите 10 | | | веќе видена

  „Еуромакс Рисорсис” и овој месец организираше јавна дебата за жителите од општините во Струмичкиот регион за да ги запознае со сите мерки за заштита на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Еуромакс Рисорсис“ и овој месец организираше јавна дебата за жителите од општините во Струмичкиот регион за да ги запознае со сите мерки за заштита на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Одговорното рударство е цврста и безбедна основа за остварување економски раст, аргументираа професорите Благој Голомеов од Факултетот за природни и технички ...
  сите 13 | | | веќе видена

   Ова е приказна за една млада личност од Куманово, чии соништа и вербата во себе ѝ ги имаат отворено патиштата до еден свет скроен по нејзини мерки. Мирјана ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Бојан Шашевски Mедиумската писменост треба да ја гледаме низ призма на медиуми, образование, одговорност во јавен простор и градење доверба. Таа е тесно ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Обвинителен предлог против едно лице кое се товари за кривично дело – Тешка ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Обвинителен предлог против едно лице кое се товари за кривично дело – Тешка ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Ангел Џамбаски, европратеник од Европските конзервативци и реформисти и заменик претседател на ВМРО – бугарско национално движење на вицепремиерот и министер ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Научен труд на проф. д-р Рубин Гулабоски, декан на Факултетот за медицински науки при Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип, е објавен во едно од најреномираните ...
  | | веќе видена

  Во четврток (13 декември) во 14 часот, телевизија Телма организира дебата во Мултимедијалниот центар на Универзитетот „Гоце Делчев“ во обид да одговори на ...
  сите 2 | | | веќе видена