Гоце Делчев

  во

  Државен санитарен инспектор при вчерашната посета на основното училиште „Гоце Делчев“ во општина Центар, утврди дека сите проблеми за непречено одвивање на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Oпштинското основно училиште „Гоце Делчев“ вчера попладне беше посетено од Државен санитарен инспектор кој утврди дека сите проблеми за непречено одвивање ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во претпладневните часови на вчерашниот ден во Полициската станица Гази Баба 45-годишен скопјанец пријавил дека на 2 септември годинава непознат сторител со ...
  сите 198 | | | веќе видена

  Во претпладневните часови на вчерашниот ден во Полициската станица Гази Баба, 45-годишен скопјанец пријавил дека на 02. септември годинава непознат сторител со ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Возило на Брзата помош беше блокирано од автомобилите на булеварот "Гоце Делчев" кои не регираа на сирената ниту на ротационите светла. Наместо да направат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Непознат напаѓач од воздушна пушка пукал во домашно куче и го погодил во стомакот, во неделата во скопската населба Гоце Делчев.Според полицијата, скопјанецот ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Во претпладневните часови на вчерашниот ден во Полициската станица Гази Баба 45-годишен скопјанец пријавил дека на 2 септември годинава непознат сторител со ...
  сите 213 | | | веќе видена

  Не би било коректно да кажам дека нема предизвици во образованието, а дел од проблемите со кои се сочуваме подолг период како држава се и од финансиски ...
  сите 16 | | | веќе видена