Гоце Делчев

  во

  Гранскиот Независен синдикат на полицијата денеска пред Владата побара зголемување на платата за уште дополнителни пет отсто за сите вработени во МВР, шумска, ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Независниот синдикат на полицијата денеска пред Владата побара зголемување на платата за уште дополнителни пет отсто за сите вработени во МВР, шумска, ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Под името Скопје круг ноември 2018, викендов се одржа уште една кружна трка на веќе познатата патека лоцирана на бул. Гоце Делчев, во делот меѓу Судска Палата, ...
  сите 41 | | | веќе видена

  До крајот на оваа година, најголемиот студентски дом во земјава „Гоце Делчев“ ќе биде целосно реновиран. Првиот човек на Државниот студентски центар објаснува ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Прокисна дел од кровот во студенсткиот дом „Стив Наумов“ во Скопје. Дождот кој почна да врне утрово, направи проблем кај студенти сместени во домот, кои беа ...
  сите 22 | | | веќе видена