Гоце Делчев

  во

  Поради одржување на манифестациите „Скопје на точак 2018" и атлетската трка „13 Ноември" ќе се воведе привремен сообраќаен режим на повеќе сообраќајници во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Поради одржување на манифестациите „Скопје на точак 2018“ и атлетската трка „13 Ноември“ ќе се воведе привремен сообраќаен режим на повеќе сообраќајници во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Градот Скопје ја започна постапката за реализацијата на проектот „Тунели под Кале“ кој вклучува изградбата на новата сообраќајница која ќе ги поврзе општините ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Вчера на улицата „Гоце Делчев“ во Штип, возач на патничко моторно возило „фолксваген поло“ удрил во пешак на возраст од 15 години од селото Радање, јави ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Во култниот филм „ Кој тоа таму пее “ Мишко возеше со врзани очи, пред вчудовидените и преплашени патници, а татко му постојано настојуваше да вози и во ...
  сите 3 | | | веќе видена