Гоце Делчев

  во

  Независниот синдикат на полицијата денеска на прес-конференција во Скопје обвини дека се кочи донесувањето на Колективниот договор на вработените во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Независниот синдикат на полицијата денеска на прес-конференција во Скопје обвини дека се кочи донесувањето на Колективниот договор на вработените во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Независниот синдикат на полицијата денеска на прес-конференција во Скопје обвини дека се кочи донесувањето на Колективниот договор на вработените во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Независниот синдикат на полицијата денеска на прес-конференција во Скопје обвини дека се кочи донесувањето на Колективниот договор на вработените во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Независниот синдикат на полицијата денеска на прес-конференција во Скопје обвини дека се кочи донесувањето на Колективниот договор на вработените во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тепачка меѓу две лица избила вчера во Скопје, поради претходни нарушешни меѓусебни односи, информира МВР. „Во 20:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Ненад Јовановиќ, првиот човек на невладината Проект ЕУ во пост на социјалната мрежа Фејсбук реагира на колумна на Ристо Никовски за „Нова Македонија“ во кој ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Екипи на Јавното претпријатие „Чистота и зеленило" – Куманово рачно ќе ги мијат улиците во централното градско подрачје, соопштија денеска надлежните од ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Досега чистењето на улиците се вршеше машински со цистерна, сопственост на јавното претпријатие. Според програмата, во акцијата ќе бидат опфатени улиците „11 ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. УВ=7 Утринската ...
  сите 103 | | | веќе видена

  „Моето чувство е дека во соседна Бугарија е создадена генерална перцепција - не само кај поединци во владата, во опозицијата или медиумите - туку генерална ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На денешен ден се случиле повеќе важни настани од историјата на македонскиот народ, а меѓу нив е раѓањето на војводата Славејко Арсов, како и на првиот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Има еден типично македонски проблем кој непланирано придонесува кон нашата пропаст – а тоа е упорното одбивање на имотните или познатите Македонци да сторат ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Град Скопје со засилен надзор на плоштадот ќе ги чува новите плочи на спомениците. Од таму најавуваат засилени инспекциски контроли откако од плочите на ...
  сите 49 | | | веќе видена

  УКИМ како најдобар македонски универзитет годинава го зазема 1.568 место. По него следуваат штипскиот „Гоце Делчев“, Универзитетот на Југоисточна Европа , ...
  сите 4 | | | веќе видена