Гоце

  во

  Името на шарената револуција е употребувано сѐ почесто од страна на претседателските кандидати, а неодамна и кандидатката од партијата против која се ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Во денешното гостување на Отворено Студио на 1ТВ, активистите на Шарена Револуција, Ирена Стеријовска и Гоце Маркоски, одговорија на повиците за поддршка на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Концерти на „Парусион квартет“, „Боперс“ и „Сетстат“, проекција на документарен филм и работилница за творештвото на врвниот американски композитор Макс Роуч, ...
  сите 28 | | | веќе видена

  На 30-ти април во Младинскиот културен центар ќе се случи третото издание на веќе традиционалниот фестивал „Today it's all about jazz“ ! Годинава, фестивалот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев на вечерашната трибина во Прилеп, повика на политичка и професионална одговорност од секој што направил непотизам и го ускратил правото на ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Концерти на „Парусион квартет“, „Боперс“ и „Сетстат“, проекција на документарен филм и работилница за творештвото на врвниот американски композитор Макс Роуч, ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Семејство од Куманово буквално живее на улица под ведро небо, откако пред една недела му изгоре куќата во голем пожар. Семејството Зафировски оттогаш талка по ...
  сите 34 | | | веќе видена