ГН

  во

  На патеката во Мизано се возеше ГН на Сан Марино од шампионатот во Мотоциклизам. Трета победа оствари Андреа Довициозо пред светскиот првак Марк Маркез и ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Домашните возачи доминираа на ГН на Сан Марино, Андреа Довициозо го копмплетираше хет-трикот со одлична трка и победа во кралската класа.Перфектен ден за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Андреа Довициозо ја оствари третата победа во Мото ГП шампионатот, со целосна доминација на денешната трка за ГН на Сан Марино, на која во поголем дел имаше ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Романо Фенати е познат како контроверзен мотоциклист кој често знае да предизвика инциденти, а денеска продолжи во тој стил, заработувајќи дисквалификација на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Мал тензичен момент на денешната прес конференција во пресрет на ГН на Сан Марино, Марк Маркез му подаде рака на Валентино Роси, но „Докторот"' само одмавна со ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Ферари уште еднаш демонстрираше дека има посилен мотор од Мерцедес, Кими Раиконен и Себастијан Фетел го запоседнаа првиот ред во Монца за огромна радост на ...
  сите 55 | | | веќе видена