Глобал

  во

  Апелациониот суд во Скопје го потврди Планот за реорганизација на „Фени индустри“ во стечај, со што „Глобал спешлс опортјунитис“ (ГСОЛ) од Бахами стана негов ...
  сите 41 | | | веќе видена

  УЈП поднела жалба до Апелацискиот суд во Скопје на Планот за реорганизација на „Фени“ во стечај, што беше прифатен во Основен суд Велес. Оттаму не кажуваат ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Трамп од Белата куќа предупреди на можноста за многу подолг застој, за што ги обвинува демократите, кои одбиваат да го поддржат предлогот за финансирање на ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Француската мултинационална компанија за банкарски и финансиски услуги Сосиете Женерал, со седиште во Париз, планира да ја напушти Централна и Источна Европа, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, потврдил дека ќе се појави на церемонијата во Дубаи, на која ќе бидат доделени наградите за играч на годината. Овие ...
  сите 84 | | | веќе видена

  На овој начин Кинезите сакаат да го зголемат присуството на учениците на наставата, пренесува „Глобал Тајмс“. Оваа примена во пракса, според мислењето на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Новиот закон за доселување нема да ги надмине бирократските пречки за доаѓање на квалификувана работна сила во Германија, прогнозира експертот Мариус Толенере ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Предлогот на германската влада за нов закон со кој треба да се олесни доселувањето на работна сила од странство, според експертите, нема да има голем ефект. ...
  сите 30 | | | веќе видена