Ѓукановиќ

  во

  Германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон упатиле покана до балканските лидери за средба на 29 април во Берлин, дознава ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Западниот Балкан се наоѓа во клучен период за стабилизација на регионалната безбедност. Особено значајно е решавањето на билатералните спорови меѓу Скопје и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пратеничката на Социјалдемократската партија (СДП) од Црна Гора, Драгиња Вуксановиќ – Станоковиќ, бара оставка од нејзиниот сопруг, врховниот државен обвинител ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пратеничката на Социјалдемократската партија (СДП) Драгиња Вуксановиќ - Станоковиќ, вели дека потписот кој го ставила на Договорот за иднината, со кој се бара ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пратеничката на Социјалдемократската партија 9СДП) Драгиња Вуксановиќ - Станоковиќ, вели дека потписот кој го ставила на Договорот за иднината, со кој се бара ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пред неколку илјади граѓани собрани на протест на плоштадот на независноста во Подгорица, опозициските пратеници од црногорскиот парламент потпишаа Спогодба за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на ...
  сите 15 | | | веќе видена