Ѓорѓи

  во

  Пилотот и хроничар на македонското воздухопловство Ѓорѓи Чачкиров ќе ја враќа во Скопје првата македонска едрилица „илинденка”, која сега се наоѓа во ...
  | | веќе видена

  Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром утре ќе го одиграат вториот натпревар од полуфиналето во АБА2 лигата. Аеродромци ја имаат првата меч топка во дуелите со ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Град Скопје организираше посета за децата од Дневниот центар „Деца на улица“ на Зоолошката градина. Градот обезбеди бесплатни билети за децата кои имаа можност ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Град Скопје организираше посета за децата од Дневниот центар „Деца на улица“ на Зоолошката градина. Градот обезбеди бесплатни билети за децата кои имаа можност ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Градот обезбеди бесплатни билети за децата кои имаа можност да се запознаат со навиките и чувањето на животните во Зоолошката градина. Посетата, како што ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Град Скопје организираше посета за децата од Дневниот центар „Деца на улица“ на Зоолошката градина. Градот обезбеди бесплатни билети за децата кои имаа можност ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Градоначалникот Шилегов и директорот на Зоолошката градина, Ѓорѓи Галетановски вчера им беа домаќини на децата корисници на услугите во Дневниот центар „Деца ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Град Скопје организираше посета за децата од Дневниот центар „Деца на улица“ на Зоолошката градина. Градот обезбеди бесплатни билети за децата кои имаа можност ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Град Скопје организираше посета за децата од Дневниот центар „Деца на улица“ на Зоолошката градина. Градот обезбеди бесплатни билети за децата кои имаа можност ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Реализацијата на годишната програма за изградба и асфалтирање улици во општина Кочани тече интензивно, при што како приоритетни се влезени шест сообраќајници ...
  сите 10 | | | веќе видена