Ѓорѓе Иванов

  во

  Во вечерашното гостување адвокатот на Миле Јанкиески и Кирил Божиновски , Еленко Миланов во емисијата „Отворено на Алфа“ за решенијата издадени на 2 јули за ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Кралицата Ранија од Јордан важи за една од најубавите и најдобро дотераните жени во светот. А тоа го потврди и на дочекот на нашиот претседател Ѓорѓе Иванов и ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Професорот д-р Јове Кекеновски од „ВМРО-ДПМНЕ Демократска фракција“ би прифатил да биде претседателски кандидат ако опозицијата одлучи на претстојните ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски знаеле за движењето на поранешниот премиер Никола Груевски? Ова е прашањето кое на ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски знаеле за движењето на поранешниот премиер Никола Груевски? Ова е прашањето кое на ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Цврсто велам не, нема никаква корелација меѓу тоа што осумте пратеници го поддржаа отворањето на Уставот и бегството на Никола Груевски, рече вечерва ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Кабинетот на Претседателот на Република Македонија нема добиено одговор за барањата упатени вчера, до министерот за внатрешни работи, до директорот на УБК и до ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Во однос на барањето од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов, доставено до Основниот суд Скопје 1 – Скопје, со кое се бара судот да достави службени белешки ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Во однос на барањето од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов, доставено до Основниот суд Скопје 1 – Скопје, со кое се бара судот да достави службени белешки ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Во однос на барањето од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов, доставено до Основниот суд Скопје 1 – Скопје, со кое се бара судот да достави службени белешки ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Во однос на барањето од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов, доставено до Основниот суд Скопје 1 – Скопје, со кое се бара судот да достави службени белешки ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов тврди дека поранешните функционери, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски не му барале амнестија. Оттаму велат дека ...
  сите 254 | | | веќе видена