Ѓорческа

    во

    Најквалитетната македонска тенисерка, Лина Ѓорческа откако експресно ги одработи квалификациите во тој стил продолжи и на стартот на главната фаза на силниот ...
    сите 53 | | | веќе видена

    Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа успешно ги мина квалификациите и ќе биде дел од главната фаза на ИТФ фјучерсот во Подгорица, Црна Гора што се ...
    сите 38 | | | веќе видена