Ѓорческа

  во

  Женската тениска репрезентација на Македонија со вкупни 3-0 го победија Конго на ФЕД купот во Финска.Победите ги почна Магдалена Стоилковска која со 6-2 и 6-3 ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Македонската женска тениска репрезентација предводена од најдобрата тенисерка Лина Ѓорческа утре патува во Хелсинки, Финска, каде од 15. до 20. април ќе се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Тие на ЕП забележаа резултати над т.н. минимален квалификациски скор (МКС), што дава можност, врз основа на поднесена апликација до Трипартитната комисија на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа не успеа да дојде до пехарот во двојки на ИТФ турнирот во Анталија, Турција што се игра за земјени терени за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ останува убедлив на врвот на АТП листата и покрај раната елиминација на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Србинот го држи врвот со 10 990 поени, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  На големата сцена во Тел Авив, 33-годишната пејачка ќе настапи со песната „Proud“ (Горда), во која ќе се пронајде секоја жена. Неодамна, Тамара објави искрена ...
  сите 20 | | | веќе видена