Ѓорче

  во

  Мерните станиците повторно евидентираат огромна концентрација на ПМ-10 честички во воздухот, а изутринава најзагадено беше во скопските населби Ѓорче Петров ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Последниве два дена Mакедонија е на врвот на светските листи според аерозагадувањето. Завчера Скопје беше најзагаден во светот, пред најзагадените градови во ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Загадувањето на воздухот е на високо ниво низ цела Македонија. Граѓаните буквално-дишат отров. Во скопски Аеродром мириса на киселина и запалени гуми. Во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Загадувањето на воздухот е на високо ниво низ цела Македонија. Граѓаните буквално-дишат отров. Во скопски Аеродром мириса на киселина и запалени гуми. Во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Канал 5 го контактираше градоначалникот Наумовски кој рече дека не станува збор за покачување на плата, туку за законска пресметка. „Според законот за плати на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Дваесет и девет годишниот Илија Блажевски и годинава го вади светиот крст кој беше положен од железниот мост во реката Вардар. Тој по втор пат го вади крстот ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Посебен режим на сообраќај во центарот на Скопје и во општините Ѓорче Петров и Аеродром ќе биде воведен денеска за време на одбележувањето на празникот ...
  сите 302 | | | веќе видена

  Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумовски, годинава ќе зема повисока плата, а планирани се и нови вработувања во Општината во време кога ...
  сите 23 | | | веќе видена