Ѓоковиќ

  во

  Праските се многу вкусно овошје кое е особено вкусно во лето и во изобилство го има по маркети и пазарите во Македонија. Не содржат холестерол и натриум, имаат ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Постојат намирници кои треба да ги јадете ако сакате да се ослободите од салото на стомакот кое е поопасно од дебелината воопшто. Доволно е наместо ригорозни ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Мажите често знаат да имаат така наречен пивски стомак кој делува и на изгледот и на самодовербата. За да се ослободите од него потребно е да пиете многу вода, ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Вкусно јадење од коприва… 400 гр коприви 8 лажици брашно 8 лажици масло сол мелена пиперка Исчистете ги и згответе ги копривите во посолена вода па процедете и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Долгогодишниот тренер на Рафаел Надал, неговиот чичко Тони Надал смета дека неговиот внук отсекогаш имал повеќе проблеми со Новак Ѓоковиќ, отколку со Роџер ...
  сите 31 | | | веќе видена