Ѓоковиќ

  во

  Стефан Чернетиќ, белосветскиот измамник, кој шета по светот како принц од Црна Гора, Македонија и Србија и дели ордени, стигна и во Скопје и директно на средба ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ бил специјален гостин на Црвена ѕвезда на мечот против Радика (6:0)Пред мечот со тренерот Владо Милојевиќ влегол во ...
  | | веќе видена

  Песна посветена на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ, Славка Масоничиќ Војиновиќ, професор по англиски во пензија, ја напишала пред пет години, а стана хит пред ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Турнирот во Њујорк, УС Опен, изминативе неколку дена е проследен со лошо време кое им прави сериозни проблеми во играта на тенисерите. Така беше и на дуелот ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Американската тениска легенда и еден од асовите кој одбележа една ера во светот на белиот спорт, Андре Агаси отворено и без влакна на јазикот порача дека не е ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Рожер Федерер вчера доживеа шокантна елиминација од Џон Милман во осминафиналето на Ју-Ес-Опен. Милман е првиот ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ изминатава недела стигна до својата трета титула на Ју-Ес опен, или поточно до својата 14-та грен слем титула во кариерата со што се израмни со ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Легендарниот тенисер, Андре Агаси смета дека денешните тениски ѕвезди се значително подобри од времето кога тој играше.Андре Агаси важи за еден од најдобрите ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Најдобриот српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се обрати на навивачите на многу емотивен начин. Новак на својот Инстаграм профил објави неверојатно емотивно писмо, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Најдобриот српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се обрати на навивачите на многу емотивен начин.Новак на својот Инстаграм профил објави неверојатно емотивно писмо, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Во последните месеци Новак Ѓоковиќ го воодушевува тенискиот свет со своите настапи. После освојувањето на Вимблдон и Мастресот во Сисинати, во голем стил ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Најдобриот српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се обрати на навивачите на многу емотивен начин. Новак на својот Инстаграм профил објави неверојатно емотивно писмо, ...
  сите 54 | | | веќе видена