Ѓоковиќ

  во

  Кокосовото масло е исклучително здраво и помага. Јадете лажица на празен желудник наутро. Помага да се намали струкот, да ослабете, да немате многу апетит. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Направете си природен антибиотик дома, мешавина која е моќна и лечи. 1 чешне лук 2 лажици мед 2 лажици рендан ѓумбир ½ лажички чили ½ лажички цимет 1 дл. сок ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Енди Мареј уште во првото коло од Австралија Опен доживеа пораз, а после многу емотивниот меч со Роберто Баутиста Агут, останува прашањето дали некогаш ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ во интервју за српските медиуми истакна дека е нормално да ги сака земјите од поранешна Југославија. ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Енди Мареј во пет сета беше поразен од Баутиста Агут во првото коло на Австралија Опен, поради проблемите со повреди можеби ова беше и последниот негов меч во ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Првиот ден од натпреварите во главната жрепка за Австралија Опен почнува во 11 часот по локално, односно 1 часот по средноевропско време. На главниот терен, на ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Поранешниот тенисер број 1 во светот и трикратен гранслем-победник рече дека турнирот во Мелбурн најверојатно ќе му биде последен во кариерата, иако би сакал ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ имаа спектакуларно враќање на највисоко ниво во светот на тенисот по низата повреди, но тренерот на Серена Вилијамс, Патрик ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Мелбурн, 11 јануари 2019 (МИА) – Лидерот на светската АТП листа, Новак Ѓоковиќ ја прокоментира информацијата дека Енди Мареј е пред повлекување од ...
  сите 106 | | | веќе видена