Ѓоковиќ

  во

  Новак Ѓоковиќ речиси цели две години се обидуваше да се пронајде себеси откако имаше незгодна повреда на лактот, а сега во ситуација кога најлошите денови се ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Српскиот тениски рекет, Новак Ѓоковиќ од наредната седмица и официјално ќе се врати на првото место на АТП листата и тоа по пауза од две години. Ноле дојде до ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ во најава за четвртфиналниот меч против Марин Чилиќ одговараше на некои интересни прашања за официјалниот канал на Мастерсот во Париз. Едно од ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Ју-носталичар Ноле запеа во Париз: Еве како Ѓоковиќ го интерпретира хитот на Бјело дугме, ова не се пропушта... (видео)Каде е Новак, таму е шоу! Ѓоковиќ во ...
  сите 133 | | | веќе видена

  " alt=Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ експресно се пласираше во четврфиналето на Мастерс турнирот во Париз, откако противникот, Босанецот Дамир Џумхур му го ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Германскиот тенисер Александар Зверев се пласираше во четвртфиналето на Мастер турнирот што се одржува во Париз. Тој денеска по 80 минути игра со 6:2 и 6:2 во ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ вчера официјално го обезбеди враќањето на првото место на листата на АТП, правејќи историски потфат. Имено, пред пет месеци, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Противник на Ѓоковиќ во четврфиналето е неговиот голем пријател и ривал Хрватот Марин Чилиќ, кој во 3 коло извојува победа над топ фаворитот Григор Димитров. ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ, експресно се пласира во четврт-финалето на мастерс-турнирот во Париз кога противникот, Босанецот Дамир Џумхур, му го ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ експресно се пласираше во четврфиналето на Мастерс турнирот во Париз, откако противникот, Босанецот Дамир Џумхур му го ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ во текот на минатиот ден доби потврда дека одново ќе го преземе врвот на АТП листата, а пак денеска без проблеми обезбеди четвртфинале на ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласирашe во четвртфиналето на Мастерсот 1000 што се игра во Париз. Во мечот од осминафиналето попладнево, Дамир Џумхур од ...
  сите 142 | | | веќе видена