Ѓоковиќ

  во

  Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ утре наутро во 9:30 часот по наше време ќе го играат финалето на Австралија Опен. За Рафа ова ќе биде 25-то финале во кое ќе се ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ со перфектното издание против Лукас Пуј си обезбеди ново финале на Австралија Опен, турнир кој претходно во својата кариера го има освоено дури ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Тениското класико, утрешниот финален меч меѓу старите познаници, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ќе го даде одговорот на прашањето кој ќе дојде до првиот трофеј ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Дојдовме и до самата завршница во машка конкуренција, пред нас е уште една класика. Новак Ѓоковиќ го освоил досега Мелбурн шест пати, Рафаел Надал славеше само ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Во 1969 година Австралиецот Лејвер вторпат триумфира на четирите најголеми турнири во една година, нешто што не му успеа на ниту еден тенисер досега, а кај ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал се подготвени утре да одиграат уште едно незаборавно финале на Гренд слем турнирите. Надал има само една титула во Мелбурн и тоа ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ со перфектното издание против Лукас Пуј си обезбеди ново финале на Австралија Опен, турнир кој претходно во својата кариера го има освоено дури ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ го збриша Лукас Пуј од централниот терен во Мелбурн и експресно се пласираше во големото финале на Австралија Опен, меч во кој за свој противник ...
  сите 101 | | | веќе видена

  За 85 минути, Новак Ѓоковиќ обезбеди пласман во финалето на тенискиот грен-слем, Австралија опен. Само толку му беше потребно за полуфиналната победа во три ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Францускиот тенисер, Лука Пуј беше непрепознатлив на денешната пресметка против Новак Ѓоковиќ каде доби вистинска лекција од првиот светски рекет. Пуј загуби ...
  сите 26 | | | веќе видена