Ѓоковиќ

  во

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ запиша победа против Бернард Томиќ на Мастерсот во Мајами. Ѓоковиќ 81-виот тенисер на АТП листата го обеди за 76 минути игра со ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Светлана е фризерката од Кривогаштани која ги воодушеви и најголемите македонски ѕвезди, а стигна и до пофалби од Новак Ѓоковиќ за нејзините изработени ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Освен што е најдобар во светот на тениските терени, Новак Ѓоковиќ на дело покажа дека одлично „барата“ и со фудбалската топка. Ѓоковиќ во очекување на стартот ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Освен што е најдобар во светот на тениските терени, Новак Ѓоковиќ на дело покажа дека одлично „барата“ и со фудбалската топка. Ѓоковиќ во очекување на стартот ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Ако сакате да ослабете или да не се дебелеете, многу е важна водата, а тоа е познато од многу одамна, но важни се и други напитоци. Доволно е едно кафе на ден, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Швајцарецот ја објасни разликата меѓу тенисот некогаш и сега.По триумфот на УС Опен, па потоа на Вимблдон и Австралијан Опен, Новак Ѓоковиќ на Ролан Гарос ќе ...
  сите 153 | | | веќе видена