Ѓоковиќ

  во

  22-годишниот Русин во финалето денеска го совлада Новак Ѓоковиќ со резултат 2:0 во сетови 7:5 и 6:4 за еден час и 38. минути игра. Во првиот сет Ноле направи ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Рускиот тенисер Карен Хачанов е сензационален победник на турнирот од Мастерс 1000 серијата што се играше во Париз. Русинот во денешното финале беше поуспешен ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Карен Хачанов стигна до првата АТП мастерс титула откако попладнево во финалето во Париз со 2-0 во сетови го совлада Новак Ѓоковиќ, кој од утре одново ќе биде ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Рускиот тенисер Карен Хачанов е сензационален победник на турнирот од Мастерс 1000 серијата што се играше во Париз. Русинот во денешното финале беше поуспешен ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Рускиот тенисер Карен Качанов ја освои првата Мастерс титула во кариерата, откако во финалето во Париз го победи Новак Ѓоковиќ со 7:5 и 6:4. 22-годишниот Русин ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Рускиот рекет, Карен Хачанов е освојувач на Мастерсот во Париз и тоа откако попладнево направи големо изненадување и го победи Новак Ѓоковиќ со 2-0 во сетови. ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ кој од утре ќе биде прв на АТП листата, предмаку сензационално го загуби финалниот меч на Мастерсот во Париз. ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер одигра одличен меч против Србинот Новак Ѓоковиќ, но нијанси го делеа од победата и пласманот во финалето на Мастерсот во ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Србинот Новак Ѓоковиќ вчера во фантастичен меч го победи Роџер Федерер со 2:1 во сетови и се пласираше во финалето на Мастерсот во Париз. На одличниот меч ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер одиграа епско полуфинале на Мастерс турнирот во Париз, понудувајќи им на големите тениски фанови спектакуларна претстава во која ...
  сите 116 | | | веќе видена