Ѓоковиќ

  во

  Турнирот во Њујорк, УС Опен, изминативе неколку дена е проследен со лошо време кое им прави сериозни проблеми во играта на тенисерите. Така беше и на дуелот ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Поранешниот број 1 на АТП листата, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без никакви проблеми успеа да го совлада најголемото изненадување на УС Опен, Џон Милман кој ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Најдобриот српски тенисер игра се подобро и подобро како турнирот УС Опен се приближува кон крајот. Новак Ѓоковиќ сега се избори за место во полуфиналето ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Поранешниот број 1 на АТП листата, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без никакви проблеми успеа да го совлада најголемото изненадување на УС Опен, Џон Милман кој ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ и Кеи Нишикори ја формираа втората полу-финална двојка на Ју-Ес Опен. Ѓоковиќ со максимален резултата, во четврт-финалето, го победи Џон Милман, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Австралискиот тенисер Џон Милман изјави дека ќе мора да го одигра најдобриот натпревар во кариерата доколку сака да го победи српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и ...
  сите 178 | | | веќе видена