Ѓоковиќ

  во

  Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ ја доби пресметката против Рожер Федерер и ќе игра за титулата на Мастерсот во Париз. По повеќе од три часа игра, ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Во еден долг меч кој се играше повеќе од три часа Новак Ѓоковиќ со 2-1 во сетови го победи Роџер Федерер и се пласира во финалето на мастерс турнирот во Париз ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Најжешкиот фан на Новак Ѓоковиќ е мачката Жан Ла Валет. Таа не ги пропушта мечевите кога игра најдобриот тенисер на светот. Како тоа изгледа погледнете во ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ на Ју-Ес опен влезе во конфликт со својот тим кога не го доби тоа што го бараше од нив, односно во ситуација кога бараше да му донесат одредени ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, одигра уште една моќна партија во Париз и преку пресврт славеше над Марин Чилиќ за место меѓу најдобрите четворица на ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Бившиот директор на Мастерсот во Париз,Жан Франсоа Којол, открил дека челниците на овој турнир исполнувале одредени барања на Швајцарецот Роџер Федерер за да ...
  сите 128 | | | веќе видена