Ѓоковиќ

  во

  Новак Ѓоковиќ со 6-3, 7-5, 6-4 во второто коло на Отвореното првенство на Австралија го совлада стариот познаник Жо-Вилфред Цонга, со кого играа финале на овој ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Направете вкусен сируп за кашлица, кој делува брзо и ефикасно. 3/4 шолји мед 1 ½ шолји вода 2 раце мајчина душичка 1 парче ѓумбир Во водата се става мајчина ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Српскиот ас, Новак Ѓоковиќ сосема очекувано без поголемо проблеми го реши првиот предизвик на Австралија Опен. Тој рано утрово излезе на мегдан против 230 ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Јелена Ѓоковиќ шред бракот со Новак живеела скромен студенткси живот. Јелена студирала во Италија, поточно во Милано, на универзитетот „Бокони“ и не крие дека ...
  сите 26 | | | веќе видена