Ѓоковиќ

  во

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ трет пат во кариерата ја освои титулата на Ју-Ес Опен. Во финалето, српскиот тенисер го победи Аргентинецот, Хуан Мартин дел Потро, со 3:0 (6:3, ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ славеше во финалето на УС Опен, Србинот со 3-0 во сетови го победи Хуан Мартин Дел Потро за третиот трофеј во Флашинг Медоус.Извонредното лето за ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Со неговиот успех, српскиот тенисер веќе има 14 титули во Гренд слем и се израмни со легендарниот Пит Сампрас (САД). Сигурно двајцата тенисери влегоа во мечот. ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ со игрите кои ги прикажа во завршната фаза на Ју-Ес опен потсети на времето кога едноставно доминираше во светскиот тенис, а такво издание ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Стив Кер е голем љубител на тенисот и моментално е во Њујорк каде ги следи настаните од УС Опен. Прилика за новинарите да го „фатат" на неколку минути и да ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Сопругата на најдобриот српски тенисер Јелена Ѓоковиќ се најде во симпатична ситуација во ресторанот додека чекаше за да плати за ручек.На социјалните мрежи, ...
  сите 78 | | | веќе видена